Mládí v tahu

Jako poslední plánovanou výstavu sezóny jsme vybrali speciální výstavu kolií, která se konala 4.9. v Humpolci. Ačkoliv už měl Corey splněného junior šampiona, přihlásila jsem ho do mladých (jinam kvůli věku ani nemohl) a těšila jsem se na názor specialisty a chovatele kolií pana Nicka Smithe. Spolu s manželkou Anne Smith přijeli ze země původu koljušek a šelmií posuzovat naše plemena. Já jsem měla dva dny do státnic a abych na mladého nepřenášela zbytečně nervy, vystavoval poprvé páníček (což se později ukázalo jako ne úplně ideální rozhodnutí). 

Do mladých nastoupilo celkem deset psů, takže si je pan rozhodčí rozdělil na poloviny. V momentě, kdy Corey s páníčkem nastoupili do kruhu jsem byla odchycena a šla jsem zapisovat posudky k šeltičkám do kruhu, takže jsem vůbec neviděla, jak to klukům šlo, nebo spíš nešlo a že se vlastně předváděla srnka a ne pes. V posudku máme tedy psáno: těžko posouditelný, hlava dobré délky, v těle se potřebuje dovyvinout, nepředvídatelný pohyb (toť k názoru odborníka, pro který jsme si jeli) a odnesli jsme si známku VD. 

U šeltií jsem strávila celé dopoledne, takže pokud máte pejska a máte chybu v posudku, nesmějte se mi moc.. já už se taky nikdy smát nebudu, protože myslet v angličtině, rychle psát a ještě správně skládat písmenka za sebe je opravdu náročné.. takže pokud místo angle máte angel, nebo moove místo move, víte proč. Zároveň jsem ale obohacena o dvě slovíčka denní potřeby a to je “stifle” (koleno) a “cowhocked” (vytočené špičky ven). Paní rozhodčí byla moc milá a důkladná a o každém pejskovi řekla vždy něco pěkného.

Corey třídu mladých začal VéDéčkem a skončil VéDéčkem, a příště se uvidíme v dospěláckých třídách. Za společnost děkuji tradičně Dagmarce a Marti <3. Za fotky děkujeme Evě Černohubové a Jiřímu Křivánkovi.