Poslali jsme Aladina na pastvu

Víte, že je kolie původně vyšlechtěna k pasení ovcí? Ne, že by nám tohle zjištění zabralo celých 10 let, co nám dělá společnost jeden příslušník tohoto plemene, ale zkrátka kvůli okolnostem jsme se na první trénink pasení dostali až teď. Ano, Aladin byl nejstarším účastníkem. Ano, Aladin byl obklopen štěňaty. Ano, druhý nejstarší účastník tréninku byl stále 10x mladší, než Aladin. Nenechali jsme se ovšem zastrašit a musím uznat, že Aladin alespoň vypadal nejvíc důstojně.

Na místě se sešla partička AUO, BOC a dokonce i jedné KK. Ze začátku jsme se dozvěděli jakousi předběžnou charakteristiku chování svého plemene u ovcí. Potom už se šlo na věc a starší má přednost, že? Tak jsme s Aladinem zapadli do ohrady a děj se vůle boží! A ona se děla. Aladin podle predikcí střídavě pásl a kochal se oblohou. Pásl a chodil se mi chlubit jak pase. Pásl a vítal se se všemi stojícími za plotem. Měl z toho ohromnou radost a i když na něm bylo vidět, že už se mu nechce běhat, stále naháněl zbloudilé ovečky k ostatním.

Když jsme končili druhé kolo u oveček, padl opatrný dotaz, jestli s Aladinem chceme tak říkajíc udělat kariéru v pasení. Ačkoliv každá ovce, která nepotkala Aladina o hodně přišla, tak jsme se rozhodli, že necháme starouše odpočívat a možná se čas od času ukážeme na dalším tréninku jen tak pro radost. Protože když má radost on, mám radost i já a tak spolu poskakujeme mezi ovečkama a je to krása nesmírná. Přikládám i dynamickou fotku Aladina v běhu, pro ty, kteří nevěří, že je toho ještě schopen. Mějte krásný den a radujte se se svými čtyřnožci.

Vendy