Corey a RO-Z, podruhé

Od poslední Coreyho zkoušky uplynul skoro rok, takže už jsem zapomněla, jak jsme se předvedli na té první. Taky jsme za ten rok nabyli spoustu nových zkušeností a Coreyho poslušnost se hodně zlepšila, především chůze u nohy vypadá rozhodně lépe. Tak jsem se rozhoupala k druhému pokusu o zdolání základní zkoušky z rally obedience, tentokrát 9.3. v Praze.

Korejskovi se dost snížil počet záchvatů, ale rozhodně to není 100% zdravý pes a rozhodně ne psychicky, takže se v poslední době potýkáme hlavně s nervozitou v jiném, než domácím prostředím. Zkoušku tentokrát připravila rozhodčí Jana Krátká a musím říct, že to byl příjemný parkur, ve kterém převažovaly karty zaměřené na předsednutí a poprvé jsme si počítali kužely při slalomu z jedné strany a spirále při cestě přes kužely zpět. Pro nás oproti minulému roku přibylo pár karet po aktualizaci řádu těsně po naší první zkoušce, takže jsme až na místě zjistili, jak se správně provádí karta Z-030 (sed, 3 kroky s obratem, sed). Opět šly body dolu za vodítko (ale méně než minule, takže progress tam je) a za kňourání. Pak drobné chybky jako sed navíc, nebo nečekání v pozicích. V minulé zkoušce jsem byla pozornější a body šly dolů spíš Coreymu, tentokrát jsme se vyrovnali a já taky něco zkazila. Ve finále jsme zkoušku splnili na známku dobře se 71 body, takže zlepšení o bod oproti minule. Tímto tempem se dostaneme na výbornou za 19 let :D. Nicméně druhá zkouška ze tří postupových je v kapse a za rok to třeba pokoříme zas! 

Co je ale s podivem, že je Corey stále jediná kraťanda co dělá RO a to bude letos první MČR kolií a šeltií, tak šup, nenechávejte nás v tom samotné, ať neděláme ostudu sami :).