TrioCACIB Prague Expo Dog 2022

Na začátku srpna jsme se účastnili třídenní mezinárodní výstavy konané v Praze. Vzhledem k tomu, že to nemáme daleko mhd, vyjeli jsme na první den metrem (což se později kvůli vedru ukázalo být poněkud neefektivní, takže jsme další dva dny radši jeli autem). V pátek 5.8. posuzovala kraťandy paní Jitka Reslerová a do kruhu jsme měli nastoupit spolu s Derrisem Wide park, který nakonec nedorazil. V posudku máme psáno: 1 rok trik. pes, typická hlava, ucho správně nasazeno i neseno, oko mandle, skus nůžkový, kratší krk, nižší (nebo užší) zaúhlení hrudních končetin, dobrá horní linie, standardní zaúhlení pánevních končetin, ocas správně nasazen i nesen, pružná mechanika pohybu, výborně předveden i upraven. Páteční výprava nám vynesla V1, CAJC, čímž jsme dovršili tři čekatelství pro udělení titulu český junior šampion.  

Druhý den. 6.8. už bylo v kruhu více nabito, s Coreym nastoupili do kruhu Derris WP a Avokádo čertův kvítek. Posuzoval tentokrát rozhodčí z Maďarska, pan Sándor Zsolt Szábo, který do posudku nadiktoval následující: mladý pes ve vývinu, dobrý typ hlavy, krásné tmavé oči, dobrý skus a krk, dobré zuby a horní linie, skvělé klouby, zepředu je trochu širší, dobrý pohyb, dobré zaúhlení končetin. Corey si pro tento víkend vybral sestupnu tendenci a z kruhu vyšel s oceněním V2. 

Do třetice všeho dobrého jsme porušili nedělní klid a 7.8. jsme znova zabalili věci a vyrazili na výstaviště. Kolie měla tento den pod palcem rozhodčí Jitka Gogolínová, která ze tří psů v třídě mladých vybrala jako nejlepšího zástupce zlatého psa Achilles Gold Foam Days, druhý byl Coolíšek Elentudas a jako třetí se umístil Corey. Posudek: trikolorní pes, dobrá velikost, mírně kratšího formátu, ještě dobrá hlava, pěkné ucho, dobrý krk, rovný hřbet, dostatečné úhlení, kratší krok, jinak dobrý pohyb.

Corey si tak za prodloužený víkend okusil všechny drahé kovy, zlato, stříbro i bronz a jsem moc spokojená s tím, jak se předvedl, vzhledem k náročnosti akce a jeho únavy z předešlé akční dovolené. Společnost nám opět dělala Marti, Zuzka s Petrem a Vigouškem (který získal 3 x CAC, a resCACIB) a Dáša s Coolíškem (2 x resCAC), Hippie (3 x CAC, 3 x resCACIB) a Tuty (3 x V1 BOV – splněny podmínky pro titul český veterán šampion), kterým gratulujeme k úspěchům a děkujeme za příjemné setkání. Za podporu přes telefon v jakékoliv šílenosti, co s Coreym podnikáme také děkuji Barče <3.