Květen plný výstav

Klubová výstava Horní Počernice 2022

V sobotu 30.4. a neděli 1.5. jsme se s Coreym zúčastnili klubové výstavy konané Klubem chovatelů collií a sheltií. V týdnu před výstavou Corey oslavil 9 měsíců, takže si na výstavě střihnul premiéru ve třídě mladých.

Na první den byl kruh zaplněn celkem 7 dalšími pejsky a Corey si v tak velké konkurenci vyběhal velmi dobrou od polské rozhodčí Anny Redlické. 

Druhý den už bylo o něco volněji a s Coreym v kruhu byli tři pejsci. Corey si tentokrát odnesl čtvrté místo se známkou velmi dobrý. Kraťandy posuzovala polská rozhodčí Joanna Adamowska.

Ačkoliv se Coreymu dvakrát nezadařilo, to samé se nedá tvrdit o jeho rodině, která byla na výstavě zastoupena triko teamem Elentudas. Kompletní výsledky ze soboty najdete zde a z neděle tady.

Ten náš malej mravenečník zvládl výstavní humbuk naprosto s přehledem a to i přes to, že v sobotu bylo na místě něco kolem 200 psů! Díky všem, co nám dělali společnost, konkrétně Dagi, Martinám, Zuzce a Petrovi a dalším, se kterými jsem  se potkala. S některými na viděnou v Chropyni.

P.S.: za fotky děkuji Jiřímu Křivánkovi, celou galerii najdete pod tímto odkazem.

Klubová výstava kolií a šeltií Chropyně 2022

Když jsme viděli, že se letos v Chropyni ukážou zahraniční rozhodčí ze země původu kolií, rozhodli jsme se, že u toho nemůžeme chybět. Za organizaci výstavy patří dík Moravskoslezskému klubu chovatelů collií a sheltií. V sobotu 14.5. měl Corey v kruhu společnost dalších 5 psů a umístil se na úžasném druhém místě s velmi pěkným posudkem od pana rozhodčího Geoff Duffield. 

Corey byl na výstavě ve skvělé společnosti své rodiny (triko team Elentudas – Amazonka, Amundsen, Borůvka, Coolíšek a Cukřenka, obě babičky – Chyť si mě Leneli a Faya of Bohemia Balada) a spousty přátel. Za zmínku stojí, že obě babičky sklidily velké úspěchy, Tofinka (Faya of Bohemia Balada) ve veteránech zazářila a nejenom tím, že ovládla svoji třídu v rámci kraťand, ale stala se i veteránskou vítězkou celé výstavy! Tutýnka (Chyť si mě Leneli) skórovala ve třídě čestné a v závěrečných soutěžích se umístila na příčce nejvyšší, s titulem BIS čestná třída. Gratulujeme! Navíc se na nás přijela podívat i sestřička Sunny, která roste do krásy.

I neděle se nesla v úspěšném duchu, Corey si vyběhal opět krásné druhé místo z celkem čtyř pejsků, ale hlavně máme radost z bratránka Coolíška, který získal první místo. S ním jsem pak měla tu čest si zasoutěžit o BOB/BOS, který sice nevyhrál, ale předvedl se moc hezky. 

Oba byli v posudcích vychváleni paní rozhodčí Lynette Duna Jones, která má můj obdiv za odvedenou práci a moc se mi líbilo s jakou laskavostí pejsky posuzovala. 

Sečteno, podtrženo, víkend plný zážitků a milých setkání, přátelského soutěžení a krásného počasí. Díky všem za společnost a podporu (a sdílené bláznovství :)). 

Kompletní výsledky ze soboty najdete zde a z neděle zde.

Autoři fotek: Barbora Malénková Molinová a Jan Kymlička

MVP Litoměřice

Květnovou krasojízdu jsme se rozhodli ukončit na mezinárodní výstavě psů konané v Litoměřicích, kde se sešlo pouhých 8 kraťand, ale i přes to jsme byli ve skvělé společnosti a velmi dobré konkurenci. 

Corey byl sám ve třídě mladých a vyběhal si svého prvního CAJCe, z čehož jsem měla obrovskou radost. V posudku nám paní rozhodčí Šárka Dreslerová chválila mimojiné předvedení, ačkoliv vím, že to s Coreym umíme i lépe. Podruhé jsme šli do kruhu bez velkého očekávání a o to větší překvapení pro nás bylo, když za mnou přišla rozhodčí. Původně jsem si myslela, že nám jen potřese rukou na rozloučenou, ale ani nevím jak a najednou ji slyším říkat “BOB”! Byl to pro nás šok, hlavně díky skvělé konkurenci ostatních dospělých psů. Ale jsem neskutečně vděčná, že paní rozhodčí viděla v Coreym potenciál, který přes jeho velmi nízký věk (necelých 10 měsíců) vidím i já. 

Úspěchy dnes neslavil jen Corey, tetička Bžu (Borůvka Elentudas) a Skippy (Deò-ghrèine Grad Soroli) splnili podmínky pro udělení titulu grand šampion České republiky! 

Jako správní blázni jsme se ještě s Marti a Drosinkou (Drosera Wide Park) účastnili závěrečných soutěží, Drosi naposledy jako nejlepší dorost a Corey hned dvakrát za JBIG FCI I a BIG FCI I. Sice jsme se ani jednou nedostali do užšího výběru, ale byl to skvělý zážitek. Děkujeme paní Vladimíře Tiché za zajímavé komentáře k soutěži. 

Kompletní výsledky zde.

Autor fotek ze závěrečných soutěží: Jan Bendl