Corey složil zkoušku RO-Z

Na jedné skupinové lekci OB jsme potkali Ilonu Sorner se svou šeltičkou, slovo dalo slovo a padla zmínka o plánu uspořádat zkoušku a seminář rally obedience v Brandýse nad Labem. Řekli jsme si proč ne a já začala zjišťovat, co to RO vlastně obnáší. O pár měsíců, lekcí a seminářů později jsme 21.5. dorazili na cvičák v Brandýse. 

Dopolední program se nesl ve znamení teoretického semináře se Sašou Křivohlavou, kde jsme spolu s dalšími účastníky dostali podrobný výklad o základních pravidlech RO a provedení karet pro úrovně RO-Z a RO-1, včetně změn z nově aktualizovaného řádu. Všechny nově nabyté znalosti pak někteří účastníci zúročili při neoficiální zkoušce RO-0 (pro týmy bez vydaného VK) a poté na stejném parkuru proběhla RO-Z a následně na novém parkuru RO-1. 

Corey si pro den zkoušky vylosoval náladu “na zabití”, takže i přes to, že normálně cvičíme na volno, tak jsem radši volila bezpečnější variantu a to absolvovat zkoušku na vodítku. Bohužel za vodítko šlo nejvíc bodů dolu, hlavně v první půli, kdy přesně při našem startu začal i běžecký závod odstartovaný výstřelem z pistole a Coreymu chvilku trvalo, než přestal hledat původce zvuku. Další vypnutí bylo na konci, kde se naopak začal nakrucovat na zvuk závěrky foťáku, takže nedodělal přiřazení k noze. Chaotická energie našeho týmu si nakonec vysloužila 70 bodů a splněnou zkoušku RO-Z se známkou dobře, můžeme si zároveň započítat první postupovou (ze tří) zkoušku do RO-1. 

Za skvělou organizaci klobouk dolů právě Iloně Sorner, moc jsme si celý den užili a taky děkuji Coreymu za další splněnou zkoušku a skvělou zkušenost, i když opět na punk, ale to už k nám asi patří. Korejsek je prostě boží <3.